חפשו נושא או בעל עסק:

תכנון תאורת גינה

 תאורת חוץ נכונה תעניק לגינה מראה שונה וקסום בשעות החשיכה וזאת באמצעות משחקי תאורה של צבעים, עוצמות, כיוונים והדגשי אור. טיפים לתכנון תאורת גינה

מספר עיצות שיעזרו לכם בתכנון תאורת גן:

כשם שאור טבעי בא תמיד מלמעלה, מומלץ שרוב גופי התאורה בגינה יהיו גבוהים ככל הניתן עם אור שנפרש מלמעלה כלפי למטה.

מומלץ שרוב נורות התאורה יהיו עם עוצמה נמוכה (תאורת מתח נמוך V12), כך שאת התאורה החזקה יותר תתקינו רק באזורים או אלמנטים אותם אתם מעוניינים להדגיש במיוחד. מעבר לכך, תאורה זו יותר בטיחותית וחסכונית.

רצוי לתכנן את תאורת הגינה כך שגופי התאורה לא יכוונו וינצנצו לכיוון המרכז, שזה בד"כ שטח השהייה. באזורים אלה עדיפה תאורה מגבוה.

כאשר רוצים להאיר אזורים נרחבים בגינה כמו ערוגת פרחים, שדרת עצים, שבילים וכו' מומלץ להשתמש בגופי תאורה רבים, קטנים עם עוצמת אור נמוכה ולא במנורות בודדות בעלות עוצמת אור חזקה, שכן אז מרכז האור נופל על שטח מסויים ומפסידים את האפקט האחיד המתמשך.

בתכנון תאורת חוץ רצוי להמנע כמה שיותר בשימוש בתאורה קדמית. רוב התאורה בגינה אמורה להגיע מהצדדים ואף מומלץ לבחור כיוון אחד שיהיה דומיננטי יותר. באופן זה נוצר אפקט מעניין עם הצל.

כיוון תאורה על אובייקטים רחבים וגדולים אפקטיבי יותר מאשר על אובייקטים צרים בהם האור יתפזר גם מאחורי האובייקט  ולא ישיג את מטרתו.

במידה ומשתמשים בתאורה צבעונית מומלץ לא להגזים ולהשתמש רק לאובייקטים בודדים נבחרים, אחרת זה יאבד את האפקט ויטשטש את כל שאר האורות.

באזורים נבחרים בגינה שבחרתם להאיר, בחרו מוקד שהינו היפה ביותר והוסיפו עליו גוף תאורה נוסף עליו תאירו בזוית שונה מזו שהתקנתם את שאר הגופים באזור זה.

בתכנון התאורה, עשו שימוש במשטחים מחזרירי אור כגון גדרות וקירות בהירים. תאורה על משטחים אלה יחזירו את האור ויפזרו אותו על פני שטח נרחב.

בהצלחה!

אינפורגן - In4Gan : מגוון בעלי מקצוע, מוצרים ושירותים לעיצוב חוץ הבית: עיצוב גינות, חצרות, מרפסות וגגות. גלריות תמונות, טיפים, מאמרים ומבצעים שיעזרו לכם לבחור את המוצר או השירות המתאים לכם.

בעלי מקצוע מומחים בתחום תאורת גינה

גלריית תאורת חוץ

הפוך לדף הבית | הוסף למועדפים | תנאי שימוש | צור קשר | אתרים מומלצים | בעל עסק - הצטרף עכשיו!