חפשו נושא או בעל עסק:

דשא סינטטי - מאז ועד היום

במהלך השנים עבר הדשא המלאכותי שורה של שינויים על מנת לעמוד בדרישות של היום. ההסטוריה של דשא סינטטי 
הדשא הסינטטי שאנו מכירים היום החל את דרכו באמצע המאה העשרים, על מנת לשפר את הכושר הגופני של הדור הצעיר.
 
בשנת 1950 הבינו בקרן פורד כי העירוניים אינם בכושר גופני כמו עמיתיהם הכפרים, ושמו להם למטרה לשפר את הכושר העירוני. לבקשתם, חברת בת של תעשיות מונסנטו, בשם"כמסטראנד" ייצרו סיב סינתטי ששימש עד אז לייצור שטיחים.  שטיחים אלו החלו בשימוש בבתי הספר, כחלק ממיזם משותף שבראשו היה ד"ר הרולדגורז.
 
גורז הציע כי חברת" כמסטראנד"תשתמש בסיבים ליצור מגרשי משחק סינטטים, להם ניתן השם "דשא סינטטי". האגף למחקר של חברת  "כמסטראנד"החל לבצע מחקר על הדשא המלאכותי כדי לבחון השפעת הריפוד,  מזג האוויר, ניקוז ודליקות, לאחר מכן ההתקנה הראשונה של הדשא המלאכותי היה בבית הספר בפרובידנס, רוד איילנד ב 1964.
 
בשנת 1966 עונת הבייסבול החלה בפעם הראשונה בהסטוריית הספורט לשחק על דשא מלאכותי. לאחר מכן בשנת 1967 קבוצת הפוטבול "אוילרס יוסטון" שיחקו לראשונה גם הם על דשא מלאכותי.
תעשיות מונסנטו קיבלו אישור לפטנט "דשא סינטטי" ב -25 ביולי 1967.
בשנות השבעים הדשא הסיננטי נוצר בעיקר מפוליפרופילן, שטיח חול מלא בעל צפיפות נמוכה יותר מאשר הסיבים המקוריים.
 
בשנת 1986 הוקמה תעשייה של דשא מלאכותי. שטיחי הניילון הוטמעו בשימוש במשחקי ההוקי ופוטבול אמריקאי, אך הדשא עדין היה קשיח מדי על מנת להטמיע בכל סוגי הספורט ובמגרשי פנאי.
בשנות התשעים שודרג הדשא המלאכותי, ותהליך הייצור שלו שונה. הדשא החדש היה מורכב  מסיבי ניילון ארוכים במילוי גרגרי חול או גומי השינוי שיפר את זרימת האוויר ואת רכות המשטח. לאחר השינוי, הדשא הסינטטי החל להטמע גם במגרשי הרוגבי והכדורגל.
 
בשנים האחרונות המשיכו להתבצע שיפורים רבים במשטחי דשא סינטטי, והשימוש בו הוטמע במגרשי משחק רבים. היתרון הגדול של הדשא בעולם הספורט היה שמזג אויר או שינויים באקלים לא היו כבר גורם לביטול משחקים.
כיום מגרשי דשא סינטטי נמצאים בכל מקום. הדשא קל לתחזוק, ידידותי לסביבה ואינו זקוק להשקיה
כמו כן הדשא בטוח כמגרש משחקים לתלמידים וכל המשפחה, כולל ילדים וחיות מחמד.
 
מגוון מומחים להתקנת דשא סינטטי  
 
 
אתר In4Gan מרכז ומציג מוצרים ושירותים לשטחי חוץ הבית. מגוון בעלי מקצוע, תמונות, מבצעים וטיפים שיעזרו לכם לבחור את המוצר או השירות המתאים לביתכם
מקורות דשא סינטטי, מאמר דשא סנטטי, דשא סינטטי מאמר, דשא סינטטי הסטוריה, מאמר דשא מלאכותי
הפוך לדף הבית | הוסף למועדפים | תנאי שימוש | צור קשר | אתרים מומלצים | בעל עסק - הצטרף עכשיו!